Logo - website Dr ghasem Nejad

کلینیک دندانپزشکی
دکـتر قاسـم نـژاد

مجله تخصصی دندانپزشکی

مقالات تخصصی و آموزشی دندانپزشکی را در اینجا بخوانید.

مقالات آموزشی

جدیدترین مقالات آموزشی کلینیک دنداپزشکی دکتر قاسم نژاد

ایمپلنت دیجیتال، یک فناوری پیشرفته است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می شود. این فرآیند شامل استفاده از امکانات دیجیتال و سیستم های کامپیوتری برای برنامه ریزی، طراحی و ایجاد ایمپلنت دندانی است. در یک روش سنتی ایمپلنت دندانی، ابتدا جای خالی دندان با استفاده از یک پیچ یا مهره فلزی پر می شود و سپس پروتز دندان به آن متصل می شود. اما در ایمپلنت دندانی دیجیتال، ابتدا با استفاده از تصویربرداری سه بعدی، داده های دقیقی از فضای دهان بدست می آید. سپس از نرم افزارهای مبتنی بر کامپیوتر برای طراحی سفارشی ایمپلنت دندانی استفاده می شود.
ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یه روزه یک نوع ایمپلنت دندان است که در یک جلسه درمانی نصب می‌شود. در روش فوری، پس از جراحی استخوان، ایمپلنت دندان و پروتز دندانی (مانند تاج یا پل) در یک جلسه نصب می‌شوند. این روش معمولاً با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و دقیق انجام می‌شود که به جراحان اجازه می‌دهد برای بیمارانی که نیاز به جایگزینی دندان دارند، یک راه سریع‌تر و آسان‌تر را فراهم کنند. با این روش، بیمار می‌تواند در یک جلسه درمانی ایمپلنت دندان خود را دریافت کند و تا حدودی زمان نیاز به بهبودی و بازیابی را کاهش دهد.
علت درد بعد از کامپوزیت دندان ممکن است به دلیل چندین علت رخ دهد. برخی از این علل عبارتند از حساسیت، برخورد دندان‌ها، نفوذ مایعات، عفونت. اگر علت درد بعد از کامپوزیت دندان شما مدت طولانی ادامه دارد یا شدت درد بیشتر می‌شود، بهتر است به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا علت درد را بررسی کند و به شما درمان مناسب را تجویز کند.
تراش لمینت دندان چیست و آیا برای مینای دندان ضرر دارد یا خیر. در این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم. تراش دندان‌ها در فرایند لمینت دندانی یکی از مراحل مهمی است که به منظور ایجاد فضای کافی برای قرارگیری لمینت‌ها انجام می‌شود. هدف اصلی از تراش دندان‌ها در لمینت، ایجاد فضای کافی برای قرارگیری لمینت‌ها و درست نصب کردن و قرارگیری آن‌ها بر روی دندان‌ها است.
ماندگاری لمینت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع مواد مورد استفاده، کیفیت اجرای روش و مهارت دندانپزشک متخصص، نحوه مراقبت و بهداشت دهان و دندان، فعالیت‌های روزمره و عادات فردی و همچنین تعامل با غذاها و نوشیدنی‌ها.
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟ لمینت دندان یک روش زیبایی‌شناسی است که در آن لایه‌ای بسیار نازک از ماده‌ای مانند پرسلن یا کامپوزیت بر روی سطح دندان‌ها قرار می‌گیرد. این لایه جهت تغییر شکل، رنگ و اندازه دندان‌ها به کار می‌رود و به طور کلی برای افرادی که به دنبال بهبود ظاهر دندان‌های خود هستند، مناسب است.
بهترین برند لمینت دندان در جنس ها و مارک های متفاوتی از شرکت های تولید لیمنت دندان با ویژگی های گوناگونی دیده می شود که با توجه به سلیقه و میزان هزینه ای که شما برای زیبایی دندان هایتان در نظر گرفته اید بستگی دارد.
آیا ایمپلنت خوب است؟ ایمپلنت دندان می‌تواند برای بسیاری از افراد خوب و موفقیت آمیز باشد. ایمپلنت دندان برای افراد واجد شرایط ضرر ندارد فقط برای افرادی که شرایط لازم جهت کاشت ایمپلنت دندان را ندارند موفقیت آمیز نیست و ممکن است دچار لقی، شکستگی شود و دوام نداشته باشد.
لمینت ips یکی از محبوب‌ترین و با کیفیت‌ترین لمینت‌های بازار ایران است.این لمینت از ذره‌های سرامیکی مستحکم و مقاومی ساخته شده که دلیل محبوبیت این لمینت هم همین مقاومت و دوام آن است، همچنین این نوع لمینت در رنگ‌های بسیار متنوعی ارائه می‌شود، به همین دلیل شما می‌توانید از روشن‌ترین تا مات‌ترین رنگ ها را روی لمینت دندان‌های خود اجرا کنید.قیمت لمینت ips نسبت به موادی که در اجرای آن استفاده می‌شود بستگی دارد که در ادامه بیشتر راجب قیمت لمینت ips می‌پردازیم.
بهترین برند کامپوزیت دندان، شامل فاکتور هایی است که دانستن آن ها قبل از انجام کامپوزیت در انتخاب و کیفیت نهایی، و زیبایی دندان تاثیرگذار است. جنس کامپوزیت ها شامل ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که برحسب مقاومت، زیبایی، طول عمر، رنگ پذیری، مطابقت با سایر دندان‌ها،
آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان میشود؟ عدم مراقبت از دندان، حتی اگر کامپوزیت کرده باشید، ممکن است مسائلی به همراه داشته باشد. از طرفی شایعاتی در خصوص این روش ترمیم و زیبایی وجود دارد که بسیاری از زیباجویان این حوزه را نگران کرده است. نگهداری از دندان‌ها پس از نصب کامپوزیت دندان باید مانند گذشته انجام گیرد،
فیزیوتراپی فک، حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی فک و دهان شما به اصطلاح قلنج کند و یا در هنگام جویدن صدا دهد. این اتفاق ممکن است در مواقعی عادی باشد ولی در موارد دیگری اگر مدام ادامه پیدا کند باید نگران شدن و حتما به پزشک متخصص مراجعه نمود.

فرم مشاوره و رزرو آنلاین