ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

کلینیک دندانپزشکی

دکـتـــر قاســـم نــــژاد

لومینیرز دندان چیست؟

لومینیرز دندان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین متد در دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید، این روش مناسب افرادی است که میل به تراش دندان خود ندارند. لومینیرز دندان دارای استحکام بالا و همانند بافت طبیعی دندان است و از شفافیت بالایی برخوردار می‌باشد، همچنین بیشترین سازگاری را با مینای دندان دارد. عدم رنگ پذیری و طبیعی بودن لومینیرز از خصوصیات بارز آن است.
لومینیرز دندان
لومینیرز دندان

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان Dental lumineers در واقع یک نوع روکش فوق العاده نازک از جنس پرسلن سرینات برای سطح دندان است، که با ظرافت خاصی طراحی شده و از مواد و لایه خیلی نازک (ضخامتی نازک تر از لنز چشم) و از جنس پرسلن می‌باشد، که همین موضوع باعث شده دندانپزشک در هنگام نصب لومینیرز دندان تغییرات خیلی کمی را روی دندان مراجعه کننده انجام دهد.

از نکات بارز لومینیرز دندان، سطح بسیار صیقلی و صاف آن است. لومینیرز دندان مناسب دندان‌هایی است که کج، به هم‌ریخته و نامنظم هستند. دندان هایی که مستعد رنگ پذیری و یا لک پذیری زیادی هستند نیز می‌توانند از لومینیرز دندان استفاده کنند. لازم به ذکر است لومینیرز دندان نسبت به سایر روکش ها جلوه‌ای بسیار طبیعی‌تر به دندان‌های شما می‌دهد، و در دو حوزه دندانپزشکی درمانی و زیبایی کاربرد دارد.

لومینیرزها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با یک روش ساده و بدون درد، لبخندی زیبا ایجاد کنند. لومینیرها به طور انحصاری توسط آزمایشگاه DenMat در لومپوک، کالیفرنیا، ایالات متحده و توسط تکنسین ها و متخصصین که در ساخت روکش های دندانی زیبایی تخصص دارند، ساخته و تولید می شوند.

لومینیرزها به‌صورت دیجیتالی و با حساسیت دقیق طراحی شده‌اند که بسیار نازک هستند،  لومینیرز ضخامتی در حدود ۰/۲ میلی متر را دارد و به دلیل شفافیت و درخشندگی بالایی که دارد خیلی شباهت به مینای دندان دارد؛ ولی سایر روکش ها ضخامت کمی بیشتر نسبت به لومینیرز دارند و برای قرار دادن آن ها باید دندان مقداری تراش بخورد که شاید برای مراجعه کنندگان ناخوشایند باشد. بنابراین می‌توان گفت لومینرزها را به‌طور یکپارچه روی دندان‌هایتان قرار میگیرند، تا لبخندی با ظاهر طبیعی برای شما حاصل شود.

لومینیرز دندان Dental lumineers

افتخارات لومینیرز دندان

لومینیرز دندان به عنوان یکی از جدیدترین و بهترین روکش دندانی در سمینارها و جشنواره های مختلف دارای جوائز متعددی است، ازجمله آن: برنده جایزه 3 دوره متوالی به عنوان بهترین محصول زیبایی دندانپزشکی امریکا.

لومینیرز دندان مناسب چه افرادی است؟

لومینیرز دندان به صورت کلی برای همه افرادی که قصد اصلاح طرح لبخند و یا همان لبخند هالیوودی خود را دارند می‌تواند مناسب باشد، اما به صورت تخصصی:

 • افرادی که به صورت ژنتتیکی دندان‌هایشان رنگ پذیری و لک پذیری مداوم دارد، ممکن است این افراد با اینکه از روش های مختلف سفید کردن دندان استفاده کنند ولی این روش ها نیز در نهایت بی تاثیر است. لومینیرز دندان می‌تواند این مشکل را برای مدت خیلی طولانی برطرف کند و سفیدی دندان را به شما هدیه کند.
 • افرادی که دندان هایی نامنظم و کج دارند و یا قسمتی از دندان‌هایشان دچار شکستگی و آسیب شده، این افراد نیز برای مرتب کردن و تراز نمودن دندان خود می‌توانند از لومینیرز دندان استفاده کنند.
 • افرادی که دچار فواصل دندانی (دیاستم) فاصله بین دندان ها هستند، لومینیرز دندان یکی از بهترین روش‌ها برای هم پوشانی این مورد است.
 • افرادی که برای زیبایی دندانها و همچنین اصلاح طرح لبخند می خواهند دندان هایشان تراش نخورد.
 • افرادی که ضخامت روکش مورد استفاده برای زیبایی دندان هایشان مهم است، لومینیرز روکشی فوق نازک است و مناسب این افراد می‌باشد.
 • افرادی که نوشیدنی های رنگی مانند قهوه می‌نوشند و سیگار می‌کشند، لومینیرز نسبت به این موارد مقاوم است، اما نباید از این مسئله غافل شد که مراقبت های دندانی همیشه باید در اولویت باشد.
 • افرادی که حساس به درد هستند، لومینیرز دندان روشی بدون درد و کاملا غیرتهاجمی می‌باشد.
 •  افرادی که دندان های کوچکی دارند.
لومینیرز دندان

قیمت لومینیرز دندان

قیمت لومینیرز دندان بستگی به عوامل مختلفی از جمله سلامت دندان و دهان افراد دارد، با این وجود همانطور که در وبسایت رسمی آن اشاره شده قیمت لومینیرز دندان حدود $600 دلار lumineers دندان می‌باشد. 

اما کلینیک دندانپزشکی دکتر قاسم نژاد سعی بر این دارد که همواره با کمترین قیمت، بهترین و با کیفیت ترین خدمات دندانپزشکی را به شما عزیزان ارائه نماید. لذا به همین علت که قیمت لومینیرز دندان به دلار محاسبه میگردد می توانید برای استعلام قیمت لومینیرز دندان با کلینیک دندانپزشکی دکتر قاسم نژاد تماس حاصل نمایید. تلفن تماس: 02126353979

ساختار و مواد تشکیل دهنده لومینیرز دندان

لومینیرز دندان نیز همانند روکش های دیگر ونیر ساخته شده است. ونیر ها و روکش ها از یک فوم از جنس پرسلن ساخته و پرداخته میشود، این مواد از ذرات بسار ریز تشکیل میشوند تا هم از نظر استحکام و هم از نظر پوشش دهی مناسب باشند. لومینیرز نیز از جنس پرسلن سرینات است و با سیمان از جنس رزین دندانپزشکی ترمیمی و چسب ایجاد میشود. 

پرسلن سرینات با پرسلن فلدسپاتی ترکیب شده و با کریستال لوسیت ایجاد شده است. این مواد با دندان اتصالی ایجاد می کند که می تواند برای 20 سال و یا بیشتر طول عمر داشته باشد.

لومینیرز دندان

مراحل نصب لومینیرز دندان

پیش از توضیح مراحل نصب لومینیرز دندان این نکته حائز اهمیت است که حتما قبل از انجام هرگونه اقدام برای دندان های خود تحقیق کنید و همیشه با دندانپزشک متخصص مشورت کنید. کلینیک دندانپزشکی دکتر قاسم نژاد در زغفرانیه تهران پذیرای مشاوره و معاینه رایگان شما هموطن گرامی می‌باشد.

 1. تعداد جلسات حضور شما برای لومینیرز حداقل 2 بار می‌باشد.
 2. معاینه توسط دندانپزشک متخصص
 3. در مواردی اصلاح جزعی و آماده سازی روی دندان های شما برای قالب گیری
 4. قالب گیری از دندان های شما
 5. ارسال قالب گرفته شده به لابراتور، آزمایشگاه دندانپزشکی (زمان تقریبی 2 الی 3 هفته)
 6. اتصال و قرار دادن لومینیرز دندان روی دندان های شما
 7. پالیش و یا همان پولیش دندان
قیمت لومینیرز دندان

مزایای لومینیرز دندان

 • عدم نیاز به بیهوشی و کاملا بدون درد و حساسیت
 • پوشش کامل دندان ها و تراز کردن دندان هایی که کوتاه هستند
 • عدم تراش دندان، در مواردی خیلی خیلی جزعی
 • پوشش نواقص و آسیب های دندان از جمله ترمیم شکستگی ها
 • از بین رفتم لک های دندانی، مناسب افرادی که سیگار می کشند و چای و قهوه می نوشند.
 • از بین بردن فواصل دندانی (دیاستم) و پوشش کامل آن
 • ماندگاری و طول عمر بالای 15 سال
 • ضخامت فوق نازک لومینیرز و عدم حساسیت لثه نسبت به آن
 • و در آخر قابلیت جدا شدن و برداشتن لومینیرز بدون هیچگونه آسیب به دندان های اصلی
لومینیرز دندان چیست

معایب لومینیرز دندان

 • لومینیرز دندان لکه هایی که به شدت تیره هستند را نمی تواند به خوبی پوشش دهد، زیرا همانطور که گفته شد، لومینیرز لایه فوق نازک است.
 • در مواردی احساس ضخامت برای مراجعه کننده که البته امری طبیعی است، زیرا برای لومینیرز نیازی به تراش دندان نیست ، و با گذر زمان این حس برطرف خواهد شد.
 • افرادی حساسیت های دندان مانند دندان قروچه دارند گزینه مناسبی نمی باشد.
 • نیاز به مدت زمانی برای تطبیق لثه با لومینیرز که برای هر فرد متفاوت است.
 • انتخاب رنگ سخت، این مسئله به دندانپزشک متخصص برمیگردد زیرا لومینیرز دندان به علت نازک بود پس از نصب خود را نشان می دهد، پس در انتخاب دندانپزشک متخصص دقت کنید.
 • عدم ترمیم لومینیرز دندان در صورت شکستگی، اگر لومینیرز دندان دچار شکستگی شود تنها باید آن واحد دندانی را تعویض نمود.
 • قیمت لومینیرز نسبت به سایر روش ها بالاتر است

شباهت های لومینیرز دندان با سایر روکش ونیرها

از جمله مهم‌ترین شباهت هایی که روکش های لومینیرز با سایر ونیر ها مانند لمینت و کامپوزیت دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هر دو دندان های شکسته یا ترک‌خورده را هم پوشانی میکنند.
 • مقاوم، مستحکم و ماندگار هستند و مراقبت از آن ها آسان است.
 • اگر رنگ طبیعی و متناسب انتخاب شود ظاهری طبیعی و زیبا ایجاد خواهد شد.
 • موجب اعتماد به نفس هنگام خندیدن و صحبت کردن می شود.
 • ضدلک هستند و با گذشت زمان رنگشان عوض نمی شود.(البته در صورت مراقبت های دندانی)
 • ظاهر دندان های شکسته، نامنظم و نامتوزان را بهبود می‌بخشند.
 •  مخصوص دندان های هر فرد ساخته می شوند و موجب اصلاح طرح لبخند می شوند.
 •  دندان را سفیدتر و روشن تر و مرتب‌تر می کنند.
 • فاصله بین دندان ها را از بین می برند. (دیاستم)
 • از لایه نازکی از سرامیک ساخته شده‌اند. و در مورد کامپوزیت ونیر، متد لیرینگ دندان

مقایسه لومینیرز با لمینت دندان

۱- در روش‌های درمان با لمینیت دندان، امکان دارد زیباجو پس از لمینت به حساسیت دچار شود که البته پس از مدت زمانی این حساسیت‌ از بین می‌رود. در مقابل در روش درمانی و زیبایی لومینرز، پایین ترین سطح حساسیت و در مواردی بدون هیچ حساسیتی را شاهد هستیم.

۲- در روش لمینت و کامپوزیت، نیاز به تعداد جلسات بیشتری است.

۳- در لمینت سرامیکی، دندان‌ ها مقداری تراش داده می‌شود؛ ولی در لومینیرز این موضوع وجود ندارد و دندان‌ها و شکل آناتومیک آن‌ها بدون هیچگونه تراش و دستکاری، ترمیم می ‎شوند.

۴- هزینه‌ای که برای درمان لومینیرز دریافت می‎ شود عموما ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از روش لمینت دندان می‌باشد.

۵- ضخامت لومینیرز نازک تر از لمینت دندان است.

۶- هر زمان که بخواهید می توانید لومینیرز را از دندان های خود جدا کنید، زیرا در زمانی که آن ها روی دندان شما نصب شدند هیچگونه تراشی روی دندان شما انجام نشده، در مقابل در روش لمینت دندان به دلیل تراشی که روی دندان شما قبل از نصب انجام می شود این امکان وجود ندارد.

۷-ماندگاری لومینرز حدود 20 سال به بالا است که درمقابل لمینت دندان طول عمر و ماندگاری حدود 10 سال را دارد. 

خلاصه ای سریع از لومینیرز دندان

لومینیرز دندان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین متد در دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید، این روش مناسب افرادی است که میل به تراش دندان خود ندارند. لومینیرز دندان دارای استحکام بالا و همانند بافت طبیعی دندان است و از شفافیت بالایی برخوردار می‌باشد، همچنین بیشترین سازگاری را با مینای دندان دارد. عدم رنگ پذیری و طبیعی بودن لومینیرز از خصوصیات بارز آن است.

لومینیرز دندان یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که دارای حساسیت های دندانی و لثه ای هستند. طول عمر لومینیرز دندان به صورت میانگین بین 15 تا 20 سال است.

همچنین می توانید برای دیدن نمونه کارهای دندانپزشکی دیجیتال دکتر قاسم نژاد و لومینیرز دندان تهران را در اینستاگرام این مجموعه مشاهده بفرمایید. 

4.9/5 - (13 امتیاز)

دکتر قاسم نژاد 

دکتر قاسم نژاد دارای مدرک دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و عضو سازمان نظام پزشکی ایران، با بیش از ۱۰ سال سابقه موفق در خصوص ارائه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی، در یک کلینیک اختصاصی و مجهز در برج الماس محله زعفرانیه آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان عزیز می‌باشد.

guest

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

فرم مشاوره و رزرو آنلاین