Logo - website Dr ghasem Nejad

کلینیک دندانپزشکی
دکـتر قاسـم نـژاد

دسته: خدمات درمانی

بریج دندان
خدمات درمانی

بریج دندان چیست؟ 5 نوع بریج دندان

بریج دندان برای پر کردن فاصله بین دو دندان سالم در جایی که یک یا چند دندان از دست رفته است، به کار می‌رود. این دندان ها به عنوان دندان لنگر یا دندان پایه شناخته می شوند. بریج دندان یا پل دندان اساساً یک دندان مصنوعی ایجاد می‌کند که به عنوان پونتیک شناخته می‌شود.

ادامه مطلب »
کامپوزیت دندان فاصله دار
خدمات درمانی

کامپوزیت دندان فاصله دار

کامپوزیت دندان فاصله دار (دیاستما) یک راه حل بسیار مناسب برای بستن فواصل دندانی محسوب می شود. انسان ها با توجه به شرایط ژنتیکی، وراثتی و زیست محیطی رشد فیزیکی متفاوتی با یکدیگر دارند، از جمله این تفاوت ها در دهان و دندان نمود دارد. یکی از این موارد دندان فاصله دار است، فاصله بیت دو دندان را دیاستما می نامند.

ادامه مطلب »
مینی ایمپلنت دندان
خدمات درمانی

مینی ایمپلنت دندان چیست؟

مینی ایمپلنت دندان تکنیک جدیدی است که جایگزین بهتری جهت مشکلات موجود در ایمپلنت‌های سنتی دندان می‌باشد. مینی ایمپلنت‌ها روش درمانی با تهاجم و درد کمتر هستند که با پیوند استخوان یا جراحی های متعدد انجام نمی‌شوند. همچنین می‌توانند در فضاهای کوچکتر قرار بگیرند و اغلب حتی می‌توانند ارزان‌تر باشند.

ادامه مطلب »
پوسیدگی دندان
خدمات درمانی

پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان؛ سوراخ‌هایی در دندان‌ها هستند که بر اساس اسید موجود در دهان، مینای دندان فرسایش پیدا کرده و این حفره‌ها پدید می‌آیند.  حفره های درمان نشده می توانند منجر به دندان درد، عفونت و پوسیدگی کامل دندان و در نهایت کشیدن دندان شوند.

ادامه مطلب »
تصویر شاخص روکش زیرکونیوم دندان
خدمات درمانی

روکش زیرکونیوم دندان چیست؟ مزایا و معایب

روکش زیرکونیوم دندان یکی از انواع روکش‌های غیرفلزی است که از نوعی آلیاژ با رنگ سفید ساخته شده است که از جنس اکسید زیرکونیوم می‌باشد. به علت سازگاری بالایی که با بدن انسان دارد باعث بروز واکنش آلرژیک نمی‌شود.

ادامه مطلب »
ایمپلنت دکتر قاسم نژاد
خدمات درمانی

ایمپلنت دندان؛ آیا برای شما مناسب است؟

جراحی کاشت دندان یا ایمپلنت روشی است که فلزی از جنس تیتانیوم به جای ریشه دندان در استخوان فک قرار می گیرد که اصطلاحا Fixture  نامیده می شود و پیچ یا تاج ( Abutment) در بالای لثه جایگذاری شده و روی تاج روکش یا ایمپلنت نصب می شود. این روش امروزه به راحتی جایگزین مناسبی برای دندان های مصنوعی است که ظاهری کاملا طبیعی دارد.

ادامه مطلب »
جرم گیری دندان
خدمات درمانی

جرم گیری چیست؟ (4 مزیت جرم گیری دندان)

 جرم ، پلاک میکروبی است که از لایه بسیار چسبناک و بدون رنگ تشکیل شده است که با فعالیت باکتری های موجود در دهان تشکیل شده و به صورت یک رسوب پس از مصرف هر وعده غذایی و نوشیدنی روی دندان تجمع می کند، این لایه نازک اگر 24 تا 48 ساعت توسط مسواک و نخ دندان کامل پاک نشود پس از گذشت

ادامه مطلب »
عصب کشی با دستگاه روتاری
عصب کشی

8 مزیت عصب کشی با دستگاه روتاری

عصب کشی با دستگاه روتاری گزینه خیلی مناسب تر و دقیق تری ، نسبت به دست های دندان پزشک است ، در عین حال دستگاه روتاری با فایل های ویژه عصب کشی دندان کار می کند و شکل کانال ریشه را به خود می گیرد.عصب کشی با دستگاه روتاری علاوه بر

ادامه مطلب »
عصب کشی
خدمات درمانی

عصب کشی چیست؟

وقتی که دندان دارای عفونت یا لثه دچار تورم و آبسه شود، محفظه داخل دندان باید به طور کامل پاکسازی شود. تنها راه درمان هم همان خالی کردن محفظه پالپ است و پس از ضد عفونی تخلیه و پاک سازی محفظه پالپ توسط دندان پزشک باید پر شود.

ادامه مطلب »

فرم مشاوره و رزرو آنلاین